Укріплюємо стосунки із собою та іншими: 8 головних емоційних потреб

Як ми вже згадували в попередніх постах, стосунки з іншими є дуже великим ресурсом і опорою в проживанні війни і витримуванні її викликів.

Саме у стосунках з іншими ми можемо відновитись емоційно, віднайти спокій, отримати підтримку і визнання наших дій. Навіть найстрашніші часи переживаються набагато легше в обіймах близької людини.

Відбувається магія зцілення душевних травм, коли ти знаєш, що поруч є важливий інший. Нехай і на відстані, але серцем близенько.

Коли цей інший дійсно цікавиться тобою, всерйоз ставиться до твоїх почуттів і емоційних потреб, досвіду, міцно тримає тебе за руку у всіх сенсах цього слова.

Як можна посилити і покращити якість стосунків в своєму житті?

Так-так, саме тепер! Війна продовжується, але і життя також. Маємо піклуватись про нього.

Річард Ерскін (Richard Erskine, автор методу «Інтегративна психотерапія з фокусом на стосунках») пропонує звернути увагу на 8 головних емоційних потреб у стосунках, які присутні протягом усього нашого життя. І саме від того, наскільки ці потреби задовольняються в близьких стосунках, залежить їх якість.

Важливо навчитись усвідомлювати, які саме емоційні потреби в стосунках актуальні наразі, визнавати їх перш за все перед собою і комунікувати їх своїм близьким. Бо, якщо не робити цього, то про твої потреби ніхто не дізнається, хіба що твій партнер – телепат.

Зараз приділи декілька хвилин і повільно прочитай потреби, що зазначені нижче:

- потреба в безпеці;

- визнання власної цінності;

- прийняття та захист від сильної і стійкої фігури;

- самовизначення;

- спільність і розділений досвід;

- вплив на іншу людину;

- ініціатива від іншого;

- вираження любові.

А тепер прислухайся до відгуку всередині:

Яка з цих потреб найбільш актуальна для тебе зараз?

Як і де ти відчуваєш її в своєму тілі?

Які емоції виникають? Образи?

Про що думаєш?

Запиши перше, що приходить на думку.

Натиснувши на кожну із потреб ти більш детально розбереш сенс кожної потреби і дізнаєшся про способи задоволення кожної із них.

Кiлькiсть переглядiв: 24