Підвищуємо концентрацію і увагу

Вже ні для кого не секрет, що через хронічний стрес, який ми зараз усі переживаємо, незважаючи на те, де знаходимось: в Україні, чи поза її межами, можуть послаблюватись наші когнітивні функції, знижуватись пам’ять, а також увага і здатність концентруватись довгий час на певній задачі.

Ось декілька порад, які допоможуть тобі регулювати ментальне навантаження і в певній мірі підвищувати концентрацію:

1. Електронна пошта. У ході одного з досліджень було встановлено, що люди, які постійно перевіряють пошту у два рази частіше перемикаються між вкладками й від цього відчувають напругу, що викликає прискорене серцебиття. Коли їм на 5 днів обмежили можливість перевіряти пошту, їх серцеві ритми прийшли в норму.

Визнач часові слоти, у які ти будеш перевіряти електронну пошту і дотримуйся їх.

2. Соціальні мережи зараз є способом отримати підтримку, поглажування, розділити досвід, отримати новини, або поділитись останніми.

Разом із цим, вони є «ненажерливим пожирачем» енергії і майстром по розфокусуванню уваги.

Постав собі запитання:

Що саме ти отримуєш від часу, який ти проводиш в соц.мережах?

Яку функцію вони виконують і яку потребу вони задовільняють?

Скільки часу для тебе буде доцільним проводити в соц.мережах, щоб вони не «крали» час твого професійного і особистого життя?

3. Сповіщення

Кожен раз, коли сигнал, вібрація або мелодія сповіщають тебе про нові повідомлення або надходить вхідний дзвінок, увага швидко перетікає до змісту того, що втрутилось в твій робочий простір.

Зміст повідомлення може стимулювати тебе до швидкої відповіді, хоча об’єктивно це можна було би зробити і пізніше. Потім може з’являтись інше повідомлення, а за ним ще одне, і енергії на завершення поточних задач вже не вистачає.

Воучним рішенням може бути відключати сповіщення на месенджерах (хоча б на певний час) і перевіряти їх в чітко призначені для цього часові слоти.

4. Перерви. Інші дослідження були присвячені тому, як найкращим чином організувати короткі перерви аби відновити енергію, мотивацію та концентрацію.

Вчені рекомендують наступні їх види:

- короткі ранкові перерви, щоб відновити концентрацію: випити чашку запашної кави/чаю, вийти на 10-15 хв. на вулицю/терасу/балкон і зробити ковток свіжого повітря, зробити якісь тілесні вправи на відновлення ресурсу;

- більш довгі перерви, під час яких ви будете робити щось, що вам подобається: малювати, співати, слухати музику, готувати, будь-яка фізична активність.

Такі перерви будуть приносити більше спокою, сприяти швидкому відновленню сил та допоможуть повертатися до роботи і концентруватися на завданнях;

5. Виконуй завдання для розвитку мозку: такі як розгадування кросворду, вивчення чогось нового, наприклад, нової мови, розгадування головоломок.

6. Проводь більше часу на природі

За даними досліджень, споглядання природи, включаючи різноманітну рослинність, може принести користь процесу розвитку мозку.

Вчені також стверджують, що якщо періодично дивитись на рослини в приміщенні, то рівень концентрації також підвищується.

А це чудова нагода облаштувати робочий простір навколо себе своїм «маленьким зеленим садочком».

Насолоджуйся і одночасно підвищуй свою увагу!

Кiлькiсть переглядiв: 18