Дихання на долоні

Дихання на долоні – це чудово, оскільки воно об’єднує одночасно кілька твоїх почуттів.

Ти дивишся на пальці і відчуваєш їх, поки звертаєш увагу на своє дихання. Це вимагає не лише усвідомлення кількох почуттів, але й усвідомлення кількох місць у твоєму тілі: твоїх двох пальців, двох рук і легень.

Це допоможе тобі, хоч на декілька хвилин, забути, про що ти турбуєшся.

Роблячи це, ти також заспокоюєш свою фізіологію, тому, якщо хвилюючі думки і повернуться, вони вже не будуть такими переконливими, бо не матимуть сильного емоційного тону.

Якщо у твоєму житті є діти, ви можете практикувати цю вправу разом.

Її можна виконувати перед кожним прийомом їжі, перед школою чи роботою, перед сном або під час інших перехідних пунктів протягом дня.

Хід вправи:

1. Помісти вказівний палець однієї руки на зовнішню сторону мізинця іншої руки. Під час вдиху проведи до кінчика твого мізинця, а на вдиху проведи по внутрішньому його боці.

2. На наступному вдиху проведи по зовнішній частині безіменного пальця, а на видиху – по внутрішній його частині.

3. Вдихни і промалюй зовнішню частину середнього пальця; видихни і простеж увагою всередину середнього пальця.

4. Продовжуй палець за пальцем, поки не прослідкуєш разом із диханням кожен.

5. Зроби вправу у зворотньому порядку.

І нехай прибуде із тобою спокій!

*За матеріалами спільноти «Пошуршимо».