Ідеї для першого досвіду роботи

Дослідження довели, що 82% роботодавців оберуть кандидата з досвідом волонтерства

Стажування таволонтерство, робота на позиції асистента, додають переваг резюме. У досліджені компаніїDeloitteйдеться про те, що 82% роботодавців оберуть кандидата з досвідом волонтерства, якщо його резюме відповідає іншим вимогам до посади. Водночас 92% роботодавців підтверджують, що участь у волонтерських ініціативах розширює компетенції майбутніх працівників.

Нижче наводимо різні способи отримати перший професійний досвід. Деякі з них орієнтовані на людей віком від 18 років, однак знання про ці програми допоможе у майбутньому скористатися ними.

Способи навчання

Процес навчання також дозволяє отримати перший досвід роботи. Деякі програми вдало поєднуються із формальною та неформальною освітою, розвивають компетентності, важливі в сучасному світі.

Коротко про кожен із можливих видів навчання.

Формальна освіта. Передбачає навчання у закладі, організовується за навчальним планом, має часові межі. Зазвичай формальна освіта завершується підсумковим оцінюванням (іспит, ДПА, ДКА), а за його результатами видається свідоцтво, диплом або інший офіційний документ.

Неформальна освіта. Це освіта, яку людина здобуває самостійно, поза закладом. Вона не передбачає видачу офіційних документів, але може завершуватися присвоєнням професійних кваліфікацій.

Інформальна освіта. Так називають несвідоме здобуття знань, умінь та навичок. Наприклад, доглядаючи за домашнім садом можна частково опанувати професію квітникаря, навчитися через самоосвіту.

Формальна освітаНеформальна освіта Інформальна освіта (самоосвіта)
заклад добровільна ненавмисна
часові межі свідома самоорганізована
вимоги багаторівневий розвиток самостійна
оцінювання кваліфікована
видача документа

Як отримати перший професійний досвід?

Онлайн-волонтерство. Альтернативою класичному волонтерству є онлайн-волонтерство. В Інтернеті є багато можливостей для участі у великих проєктах як-отTED Translators. Волонтери з усього світу створюють субтитри рідною мовою для виступів із TED Talks. Для роботи не потрібно бути професійним перекладачем, а весь процес зосереджений на навчанні та розвитку компетенцій під наглядом більш досвідчених перекладачів.

Індивідуальні ініціативи. Маєте хобі або справу, з якою хочете пов'язати професійне життя? Скористайтеся можливостями інтернету! Власний блог, аккаунт в Instagram, профіль у TikTok або канал на YouTube навчать публічно представляти себе, мотивують розширювати знання в певній галузі.

Програма ЄС Erasmus+. Одним із векторів, за яким працює програмаErasmus+, є молодіжний обмін. Він, зокрема, передбачає короткострокові поїздки до однієї із європейських країн. Групи молоді з різних країн зустрічаються, щоб взяти участь і створити самостійно майстер-класи на суспільно важливі теми: екологія, права людини, спорт, освіта та ін. Міжкультурні обміни орієнтовані на молодь від 13 років, але більшість проєктів розрахована на людей 18-25 років.

AIESEC. Це студентська організація, яка допомагає молодим людям виїжджати за кордон для волонтерства та стажування. УAIESECє 3 форми партнерства: Global Volunteer, Global Talent і Global Teacher. Global Volunteer – це подорож з міжкультурного волонтерства для людей віком від 18 до 30 років. Під час таких заходів молодь здійснює діяльність на благо місцевої громади. Global Talent та Global Teacher – це пропозиції стажування. Вони орієнтовані на учнів старших класів і студентів (як правило 2-3 курсу). Тривалість проєктів коливається від кількох тижнів до 2 років.

Кiлькiсть переглядiв: 31