/Files/images/psiholog/322597684_922533012239378_3085384916996644280_n.jpg

Ми певні, що попереду у кожного з вас є багато запланованих бажань та досягнень. Робота та фінансове благополучя - це невід’ємні частини ментального здоров’я, тож сьогодні ми поговоримо про можливості кар’єрного розвитку.

Більшість людей шукають роботу за принципом “щоб було зручно та влаштовувала заробітна плата”, обираючи такі вакансії, де вони б підходили як кандидат і зовсім не зважаючи на свої бажання. Підхід, що виключає власні потреби та бажання може не тільки стати перепоною для досягнення бажаного, а й призвести до вигоряння та розчарування в роботі.

Що таке кар’єрний план та як його використовувати?

Обираючи роботу, варто звертати увагу не лише на рівень компенсації, а й на власні бажання та потреби щодо особистісної реалізації.

Сьогодні ми спробуємо створити разом з вами ваш власний кар’єрний план. Візьміть лист паперу та відправляйтеся у подорож на шляху до реалізації власного потенціалу.

1. Перший крок - не знайти роботу, а зрозуміти власне бажання.

Пропонуємо піти від зворотного: на правій нижній частині запишіть вашу основну мету. Підказка, як її зрозуміти: подумайте, ким би ви хотіли б бути? Який графік хотіли б мати? Що це за сфера? Як би хотіли виглядати? Скільки б хотіли заробляти? Не обмежуйте себе на цьому етапі. Згадуйте та мрійте. Не бійтеся своїх найсильніших бажань: там захований ваш потенціал.

2. Запишіть кінцеву мету

Наприклад, це може бути: “Я - головний дизайнер у сфері конструювання автомобілів. Мій робочий день - 5 годин/день. Моя з/п: ваша сума”

Далі йдіть від зворотного: опишіть покроково яким чином та за який проміжок часу ви можете досягти цього бажання. Звичайно, на реалізацію може піти декілька років. Але на шляху ви завжди будете бачити та розуміти, навіщо ви працюєте.

3. Пошукайте початкові вакансії у сфері, яку обрали

Подивіться: які навички та досвід необхідно для того, щоб потрапити у цю сферу? Випишіть їх.

4. Подумайте, як ви можете отримати ці навички.

Наприклад, існує багато безкоштовних курсів на таких платформах як Coursera або Prometheus.

5. Пошукайте людей, які вже працюють у цій сфері та познайомтеся з ним

Це також може допомогти отримати досвід роботи у цій новий сфері. Наприклад, ви можете попросити таку людину дати вам невеличке завдання або ж попрацювати асистентом без оплати.

На які речі варто звернути увагу, обираючи роботу?

Кар’єрний напрямок, етичне спілкування в колективі, робочий час, задоволення від роботи та перспективи кар’єрного розвитку. Радимо також перевіряти відгуки на компанію-роботодавця, щоб уникнути ситуацій, які можуть стати для вас неприємними.

Пам’ятайте: навіть якщо вам доведеться певний час попрацювати на роботі, яка не приносить вам задоволення або реалізації, тепер ви маєте план. І якщо будете йому слідкувати - все обов’язково вийде!

Бережіть себе!

Кiлькiсть переглядiв: 47