Витоки рабства. Чи існує рабство у сучасному світі?

В рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства» вчитель історії , Левашов О.Є., до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства, яке відзначається 2 грудня, провів годину історії за темою «Витоки рабства. Чи існує рабство у сучасному світі?».

У цей день 1949 року на 4-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року. Захід викликав велику зацікавленість більшості учнів та викладачів нашого ліцею. На заході були продемонстровані науково-історичні та художні джерела, які допомагають розкрити та зрозуміти феномен такого явища як рабство. Зрозуміти, що рабство – це насильницьке підпорядкування однієї людини іншою або однієї групи людей іншою групою людей. Що торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу!

На заході були розкриті поняття "рабство", "тргівля людьми".

Також Олександр Євгенович розповів про:

• основні види рабства:
  • основні причини розповсюдження та форми торгівлі людьми;
  • механізми контролю/способи впливу під час експлуатації людей;
  • найпоширеніші шляхи вербування та основні ознаки торгівлі людьми;
  • поради та правила безпечного працевлаштування;
  • до кого звернутися за порадою та допомогою в разі потрапляння в ситуацію торгівлі людьми (дітьми).